Yurt Dışı Dil Kursları ile İlgili Duyuru

Yurt Dışı Dil Kursları ile İlgili Duyuru

mansetresim

Yurt içi dil kurslarına katılmayıp aşağıda belirtilen puana sahip adaylardan yurt dışı dil kursuna katılmak isteyen öğrencilerin tercihleri 9 Mart 2015 tarihinde REBUS üzerinden yapılmıştır.

9 Mart 2015 tarihinde yurt dışı dil tercihi yapamayan adayların Bakanlığımıza yapmış oldukları talepler değerlendirilmiş olup daha önce yurt dışı dil tercihi yapmayan adaylar için REBUS üzerinden yeniden tercih alınmasına karar verilmiştir.

Bu doğrultuda yurt dışında Almanca, Arapça ve İngilizce yabancı dil eğitimi alacak öğrencilerin aşağıdaki tabloda (2014 YLSY Kılavuzu s.12) yer alan dil puanına sahip olmaları gerekmektedir. Aşağıdaki tabloda yer alan dil puanına sahip olmayan öğrenciler tercihte bulunsalar dahi yurt dışına çıkış işlemleri gerçekleştirilmeyecektir. Öğrenciler yurt dışında 6 (altı) aya kadar yabancı dil öğrenimi görebileceklerdir. Bunun dışında herhangi bir ilave süre verilmeyecektir.

Yurt dışı dil kursu tercihlerine katılmak isteyen adayların dilekçelerini elden veya posta (iadeli taahhütlü) / kargo yolu ile en geç 29 Mayıs 2015 tarihi mesai saati bitimine (18.00) kadar, “T.C. Millî Eğitim Bakanlığı Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü, Bakanlık Merkez Bina 6.Kat C Blok 06648 Bakanlıklar/ANKARA” adresine ulaştırılması gerekmektedir. Yurt dışı dil kurslarına katılmak istediklerine dair dilekçelerini belirtilen süre içerisinde ulaştırmayan öğrenciler tercih yapamayacaklardır. Süre hesaplamasında Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü evrak kaydına giriş tarihi esas alınacak olup süresi geçtikten sonra ulaşan evraklar kesinlikle işleme alınmayacaktır.

 

Sınav Adı Seviye/Puan
YDS 60
ÜDS 60
KPDS 60
Avrupa Ortak Dil Çerçevesi Seviyeleri B1
TOEFL – IBT 65
TOEFL – CBT 183
TOEFL – PBT 513
CAE C
CPE C
FCE C
PEARSON PTE 55
TELC Deutsch GmbH ve Diğer Almanca Sınavlar B1
IELTS 5.0

Share this content:

Şu ana kadar 1 yorum

hakan Yayın tarihi13:02 - 20 Ekim 2015

Merhaba gozde hanim,
22 subata kadar gecerli olan ielts puanim var bu tarihe kadar yurt disi dil kursuna gitmem mumkun mudur. 2015 agustos basvurularinda bu bursu kazandim

Bir Cevap Yazın