2017 YLSY – Sözlü Sınav Sonuçlarının Açıklanması

2017 YLSY – Sözlü Sınav Sonuçlarının Açıklanması

1416 sayılı Kanun kapsamında Bakanlığımızca verilen burs ile lisansüstü öğrenim görmek üzere yurt dışına gönderilecek öğrencilerin sözlü sınav sonuçları REBUS’tan (http://rebus.meb.gov.tr/) açıklanmıştır.

YLSY Puanı 70 ve üzeri olan adaylar,  2017 YLSY Başvuru ve Tercih Kılavuzu -Tercih Tablosundan kurum kontenjanı tercihlerini ilerleyen zamanda (http://yyegm.meb.gov.tr/) sitesinden ilan edilecek tarihler arasında (http://www.osym.gov.tr) adresinden yapabileceklerdir. Adayların sözlü sınavına girdikleri lisansüstü öğrenim grubundaki kurum kontenjanlarına yerleştirme işlemleri, öğrencilerin tercihleri doğrultusunda YLSY puanı üstünlüğüne göre ÖSYM tarafından yapılacaktır. Tercih yapmayan öğrenciler herhangi bir kontenjana yerleşemeyecektir. Bu nedenle sınavda başarılı olan öğrencilerin, sözlü sınavına girdikleri lisansüstü öğrenim grubundaki alanda sadece bir kontenjan bile olsa tercihte bulunmaları yararlarına olacaktır.

Adaylara duyurulur.

Share this content:

2 Yorum

özlem Yayın tarihi16:17 - 2 Ocak 2018

Merhabalar,
Ben bu sene kazandım. Henüz işlemler başlamadı ancak benim şöyle bir sorum var. Dil eğitimini yurt içinde MEB tarafından açılan kurslarda almayı düşünüyorum. Ben mimarım ve kendime ait iş yerim var yani bağ-kur u mu kendim yatırıyorum. Memur, araştırma görevlisi ya da bi yerde sigortalı çalışan arkadaşların çalışmaya devam edebileceği, sigortasının devam edebileceği ve aynı zamanda da burs alabileceği söyleniyor. Benim durumumda nasıl olur? Bu süreçte alacağımız bursu bende alabilir miyim? Yoksa kapatmam mı gerekir?

    Gözde (Ateş) Çay Yayın tarihi21:18 - 5 Ocak 2018

    Alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın