Yurt Dışından Taahhütname/Kefaletname İşlemlerinin Yapılması

Yüksek lisanstan doktoraya geçişteki süreçte taahhütname ve kefaletname yenileme işlemi yurt dışından da yapılabilmektedir. Bunun için yapılacak işlemler aşağıda sıralanmıştır.

– Öğrenci tarafından imzalanan taahhütname yurt dışında noter (Notary Public) tarafından onaylanmalıdır. Onayda noterin imzası ve mührü bulunmalıdır.

– Onaylanan taahhütname apostil (Apostille) yaptırılmalıdır. Apostil yapan kurumlar internetten bulunabilir. Amerika’nın Rhode Island eyaletinde apostil işlemi Secretary of State tarafından 5 dolar karşılığında yapılabilmektedir.

Yurt Dışından Taahhütname/Kefaletname İşlemlerinin Yapılması” için 2 yorum

  1. Gözde hanım merhaba, kefaletname ve yüklenme senedinin tekrar yurt dışında düzenlenmesi sırasında kefillerden vekaletname gibi bir yazı istenmiyor mu ya da sadece yüklenme senedi yeterli oluyor mu mevcut kefalet senedi aynı şekilde kalabilir mi?

    1. Hayir hocam, ayni sekilde kalamaz, cunku egitim seviyeniz ve miktar degisiyor. Siz yurt disinda taahhutnameyi doldurup onaylatip kefillerinize yollayabilirsiniz, onlar da yurt icinde kefaletnameyi imzalabilirler noterde. Ya da yurt icinde birine vekalet verebilirsiniz sizin yerinize taahhutnameyi imzalamasi icin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir