Yurt Dışı Bursları Karşılaştırma

Yurtdışı Bursları Karşılaştırması

 

Ayrıntılı bilgi için; Yurtdışı Bursları Karşılaştırması

Yorumu formunu geç

 1. Volkan

  Gideceğimiz master ya da doktora harç ücretleri burs kapsamında mıdır yoksa biz mi karşılamak durumundayız?

 2. xen

  Merhabalar Gözde Hanım
  YLSY öğrenim sonrası atamalar nasıl yapılıyor ? Öğrenimden önce mi yoksa sonra mı belirleniyor, mukavele imzalanmadan önce yetkili kişilerden görev yapacağımız yer hakkında bilgi alabiliyor muyuz ? Yardımcı olursanız sevinirim. İyi günler.

  1. Gözde (Ateş) Çay

   Sıkça Sorulan Sorular’ı okursanız sorunuzun cevabını alabilirsiniz. İyi günler.

 3. muhammet

  merhaba, seçeceğimiz yabancı üniversitenin sözü edilen listelerde ilk 500de olmasından başka bir kriter var mıdır? seçmeyi düşündüğüm bir üniversitenin yıllık ücreti oldukça fazla (50000 dolar) ve abd’de özel üniversite statüsünde. buna yönelik bir kısıtlama var mıdır? ayrıca seçilecek lisansüstü alanın isminin birebir aynı olabilmesi bazı spesifik alanlar için pek mümkün değil. farklı isimlendirmeler veya çok yakın alanlar kılavuzdaki alanla örtüşür sayılıyor mu? teşekkürler.

  1. Gözde (Ateş) Çay

   Parasi ya da ozel olup olmamasiyla ilgili bir kisitlama yok. Alan isminin ayni olmamasi durumunda atandiginiz kurumdan ve MEBden onay almaniz gerekiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>