2015 YLSY – İkinci Dört Aylık Yurt İçi Dil Kursu Başvuru İşlemleri

2015 YLSY – İkinci Dört Aylık Yurt İçi Dil Kursu Başvuru İşlemleri

mansetresim

Yurt içi dil kurslarının ilk dört aylık dönemine kendi istekleriyle katılmayan öğrencilerimizden yurt içi dil başvuru işlemleri 06-12 Nisan 2016 tarihleri arasında REBUS üzerinden yapılacaktır.

     Başvuru işlemine katılabilecek öğrenciler;

     1)  2015 YLSY öğrencilerinden herhangi bir yurt içi dil kursuna yerleşmemiş olanlar,

     2)  2015 YLSY öğrencilerinden herhangi bir  yurt dışı dil kursuna yerleşmemiş olanlar.

 

     İşlem takvimi:

İşlemler Tarihler
 

REBUS

Yurt içi dil kursu başvurusu

 

 

06 Nisan 2016 (Çarşamba – Saat 00.00’dan)

12 Nisan 2016 saat (Salı – Saat 23.59’a kadar)

 

 

 

Dilekçe gönderme

 

15 Nisan 2016 (Cuma) tarihi mesai bitimine kadar

(Dilekçe göndermeyen öğrencilerin başvuru işlemleri iptal edilecektir.)

 

     Başvuru İşlemleri:

    1) 2015 YLSY kapsamında bursiyerliğe hak kazanan ancak herhangi bir yurt içi veya yurt dışı dil kursunu tercih etmemiş olan öğrenciler başvuru işlemlerine katılabileceklerdir.

    2)  Yurt içi dil kursu tercih işlemleri REBUS –> Öğrenci Modülü –> Bilgi Girişi –> Yurt İçi Dil Başvurusu  ekranından yapılacaktır.

    3)  Yurt içi dil kurslarına katılmak isteyen öğrenciler,  İSTİYORUM seçeneğini işaretleyip il tercihi yaptıktan sonra seçimlerini KAYDET butonu ile kaydedeceklerdir.

    NOT: Başvuru işlemlerinde sadece yurt içi dil kurslarına katılım talebi ve il tercihi alınacak olup kurs merkezlerine yerleştirme işlemi Bakanlıkça yapılacaktır. Bakanlıkça yapılacak yerleştirme işlemini kabul etmeyen öğrencilerin başvuruları iptal edilecektir. Bakanlıkça yapılacak yerleştirmeden sonra il veya kurs merkezi değişikliği talepleri işleme konulmayacaktır. Dil kurslarına yerleştirilen öğrenciler,  kurs merkezi tarafından yapılacak seviye belirleme sınavı sonrasında varsa kendi seviyelerinde yoksa en yakın seviye grubundaki sınıflara yerleştirileceklerdir.

    DİKKAT! Kursların ikinci dört aylık dönemine katılacak öğrencilerin yurt içinde görebilecekleri dil öğreniminin süresi, bu kursların kalan süresi kadar (azami 8 ay) olup bu öğrencilere yurt içinde yabancı dil öğrenimi için ayrıca herhangi bir ilave süre verilmeyecektir. Bu öğrencilerin, duyuru ekinde yer alan dilekçeyi ylsyplanlama@meb.gov.tr adresine göndermeleri ve ayrıca  en geç 15 Nisan 2016 tarihi mesai saati bitimine (18.00) kadar elden veya posta (iadeli taahhütlü) / kargo yoluyla “T.C. Millî Eğitim Bakanlığı Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü, Bakanlık Merkez Bina 6.Kat C Blok 06648 Bakanlıklar/ANKARA” adresine  ulaştırmaları gerekmektedir. Dilekçeleri belirlenen tarihler arasında Bakanlığımıza ulaşmayan öğrencilerin başvuru işlemleri iptal edilecektir. 

    Daha önce herhangi bir yurt içi dil kursuna yerleşip öğrenimlerine başlamayan öğrenciler başvuru işlemlerine katılamayacaklardır. Bu öğrencilerden, kursların ikinci dört aylık dönemine katılmak isteyenlerin dilekçelerini Bakanlığımıza göndermeleri hâlinde talepleri değerlendirilebilecektir.

   *EK: Dilekçe örneği (Tıklayınız)

Share this content:

Bir Cevap Yazın